Kurczak pieczony w sosie miodowo-piwnym z warzywami

Przykładowy sposób podania kurczaka

Składniki

Sposób przygotowania

Najlepiej zacząć od przygotowania kurczaka, ale żeby do tego przejść należy sporządzić roztwór, w którym będziemy go moczyć.

Do miski wlewamy nasz olej, następnie dodajemy około 100ml piwa i dorzucamy tam miód, następnie około 2-3 łyżeczki przyprawy do kurczaka (jeśli jest ziołowa, dodajemy tyle samo papryki), następnie sól i pieprz do smaku. Wszystko trzeba porządnie wymieszać do momentu kiedy rozrobią się grudki miodu.

Umyte nogi wrzucamy i porządnie nacieramy naszym specyfikiem. Najlepiej zostawić teraz mięso w lodówce żeby się troszkę przegryzło (wystarczy jakieś 20min, ale 3 godziny i więcej prawdopodobnie polepszyłyby smak).

Teraz czas na warzywa - obieramy ze skórki i kroimy w dość grube plastry (około 8-10mm). Rozkładamy na blasze do pieczenia i posypujemy przyprawą do ziemniaków.

Wyciągamy kurczaka i kładziemy go na warzywach. "Sos", który nam został należy równomiernie rozprowadzić po wszystkich warzywach i mięsie.

Mięso piec w 180 stopniach przez około 60 min pamiętając o podlewaniu pozostałym piwem (połowę można wypić, bo nie potrzeba go aż tak wiele) oraz sosem, który wytworzy się podczas pieczenia co około 10-15 min.

Smacznego!


Napisz mi co myślisz przez e-mail