Książki 2023

Poniżej lista książek, które uważam za wartościowe i przeczytałem w ciągu długiego roku 2020-2023. Lista pewnie się zaktualizuje jak sięgnę pamięcią do początku tego "roku" ;)

Lista książek
Tytuł Autor Notatki
Nic się nie działo. Historia życia mojej babki Tomasz S Markiewka Bardzo ciekawa historia rodzinna. W tle Wielka Historia i zmiany jakie przynosi.
Taśmy rodzinne Maciej Marcisz Wciągający debiut. Historia rodziny, jej wzlotów i upadków na przestrzeni transformacji do "teraz". Czyta się jak autobiografię, choć to fikcja.
The 99% Invisible City: A Field Guide to the Hidden World of Everyday Design Roman Mars Interesujący zbiór esejów na temat design'u miasta, infrastruktury oraz wszystkiego co zwykle pomijamy, a jednak jest ciekawe, gdy się temu bliżej przyjrzeć.
Seria Lockwood & Co. Jonathan Stroud Netflix zrobił YA show (którego już nie ma), a chciałem wiedzieć jak to się skończyło :P
Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa Kamil Janicki Ludowa historia Polski. Bardzo ciekawe, szczególnie w zestawieniu jak wyglądała pańszczyzna na zachodzie.
Life in a Medieval Village Frances Gies, Joseph Gies Doskonałe uzupełnienie do "Pańszczyzny" Janickiego. Sama w sobie, świetna seria!
Life in a Medieval City Frances Gies, Joseph Gies  

Napisz mi co myślisz przez e-mail