Książki 2019

Poniżej lista książek, które uważam za wartościowe / przeczytałem i chciałbym polecić. Lista nie jest w żaden sposób uporządkowana i będzie stopniowo aktualizowana.

Lista książek
Tytuł Autor Opis/Ocena/Recenzja
Trylogia Husycka Andrzej Sapkowski Zupełne zerwanie z konwencją Wiedźmina. Mając to na uwadze,trzeba przyznać, że bardzo dobrze napisana i wciągająca proza.
Hello world. Jak być człowiekiem w epoce maszyn. Hannah Fry link1
Permakultura Seppa Holtzera. Sepp Holtzer link2
Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury Tristan Gooley link3
Martwe dziwki idą do nieba Donat Szyller Dziwnie odprężająca lektura. Fantasy, gdzie diabeł upija się mlekiem. Zbiór opowiadań, lekki klimat noir. Niezbyt wysokich lotów, lecz zabawne.
Saga o Wiedźminie + opowiadania Andrzej Sapkowski Nie trzeba nikomu przedstawiać. Czytać, czytać, czytać!
Miasto śniących książek Walter Moers Historia pewnego smoka, który chce zostać jednym z największych pisarzy. Świetnie napisana książka. Ilustracje rysowane przez autora!
Hobbit, czyli tam i z powrotem. J.R.R. Tolkien Dlaczego zapraszanie nieznajomych gości na podwieczorek może stać się okazją do przygody.
Silmarillion J.R.R. Tolkien TODO
Akwarium Wiktor Suworow Historia GRU, wojskowego wywiadu ZSRR. Dobrze napisana książka, trzyma w napięciu, a jednocześnie pozwalaz spojrzeć na minione realia.
Unix & Linux System Administration Handbook Evi Nemeth i in. Świetna książka dla każdego zainteresowanego administracją systemami uniksopodobnymi. Szczerze polecam, można się wiele dowiedzieć.
Ablsolute OpenBSD: Unix for Practical Paranoid Michael W. Lucas Bardzo dobrze napisana książka. Ciekawe spojrzenie na świat BSD (przynajmniej z perspektywy użytkownika Linuksa), zachęca do przetestowania OpenBSD.
No place to hide. Glenn Greenwald Podtytuł mówi wszystko - „Edward Snowden, the NSA and the U.S. Surveillence State.
Internet. Czas się bać. Wojciech Orliński Polskie spojrzenie na problem inwigilacji w Internecie. Dobrze się czyta jako uzupełnienie książki o Snowdenie.
Solaris Stanisław Lem Chyba najlepsza książka na temat kontaktu z obcą cywilizacją i problemami jakie to ze sobą niesie. Przy okazji feels inducing.
Obłok Magellana Stanisław Lem TODO
Limes Inferior Janusz Zajdel Polecam zacząć od tej książki eksplorację jego twórczości. Ciekawie zawoalowana krytyka ZSRR i PRL w formie Sci-Fi.
Lód Jacek Dukaj Mogę powiedzieć tylko. Warto przeczytać. Szczególnie mając jakąś styczność z matematyką na poziomie studiów.
Seria „Maze Runner” James Dashner Całkiem przyjemna seria postapo.

Napisz mi co myślisz przez e-mail